Na našej škole s už niekoľko posledných rokov pravidelne vyučuje nepovinný predmet Práca s počítačom. Predmet sa vyučuje najmä v triedach s rozšíreným vyučovaním jazyka anglického a nemeckého a navštevujú ho žiaci od 5. ročníka po 9. ročník. Cieľom predmetu je oboznámiť žiakov   so   základmi   výpočtovej   techniky

a naučiť sa  orientovať  a  pracovať   na   najznámejších operačných systémoch   a   uživateľských programoch.

Na škole pracujú dvaja výborní odborníci na výpočtovú techniku, ktorí vyučujú tento nepovinný predmet, alebo vedú záujmové krúžky s touto tématikou. l. Jozef Bezák, promo fyzik absolvoval vysokoškolské štúdium UK Bratislava odbor fyzika- fyzikálna elektronika, kde získal vedomosti a zručnosti v práci s počítačmi a viacej rokov pracoval na výpočtovom stredisku v závode VUMA v Novom Meste nad Váhom. Pracuje ako vedúci záujmových krúžkov výpočtovej techniky a jej aplikácii na prax v krúžkoch LEGO. Je externým i vyškoleným pracovníkom pre stavebnice LEGO. Je garantom projtektu INFOVEK.

2. Mgr. Martin Šimovec vyučuje nepovinný predmet práca s počítačom v 5. a 6. ročníku a vedie krúžok výpočtovej techniky. Absolvoval semináre v rámci vysokoškolského štúdia matematiky, ktoré boli zamerané na prácu s počítačom, na numerické riešenie príkladov a pod.

Viacerí učitelia absolvovali školenia poriadané MC Bratislava a školenia, ktoré uskutočnili naši odborníci na výpočtovú techniku. Školenia výpočtovej techniky, aplikáciu  a  využitie  jednotlivých   programov   v   rozsahu

10   -   20   hodin   absolvovali:    PaedDr.  V. Kollár,   riaditeľ   školy   a   učiteľ   fyziky   a   technickej výchovy,

Mgr. K. Justiňáková, zástupca riaditeľa školy a učiteľka matematiky, PaedDr. O. Lobíková, zástupca riaditeľa školy a učiteľka l.stupňa, Mgr. E. Chlapíková, učiteľka l. stupňa a anglického jazyka, Z. Sladová, učiteľka anglického   jazyka, M.   Jamborová,   učiteľka   anglického jazyka a dejepisu, Mgr.   R.   Less,   učiteľ zemepisu

a telesnej výchovy, P. Čačík, učiteľ telesnej výchovy, Mgr. Ľ. Valová, učiteľka telesnej výchovy a výtvarnej výchovy, PHDr. R. Hlavatá, učiteľka matematiky a zemepisu.

Každý deň je učebňa otvorená pre všetkých žiakov a zamestnancov školy v poobedňajších hodinách medzi 14:00 a 15:30 hod. Vtedy má k počítačom prístup každý. Žiaci využívajú prístup k VT na písanie referátov,   prípravu   projektov   ( informácie  na  CD), scanovanie i hry. Zo    strany    učiteľov    sa    záujem    orientuje

na oboznámenie sa s počítačom a písanie textov vo WORD-e.

Väčšie uplatnenie VT je v krúžkoch: Krúžok informatiky, Astronomický krúžok, Lego krúžok VT využívajú aj žiaci v školskom klube detí, do ktorého boli presunuté počítače menej výkonné PC/AT386. Používajú sa programy vytvorené našimi žiakmi v Turbo Pascale pre nácvik malej násobilky a hry. Týždenné využívanie VT mimo vyučovania je 6 hodín/týždeň.

Využitie počítačov