Spolupráca Základná škola sústavne a cieľavedome spolupracuje s rodičovským združením, strednývmi školami a strednými odbornými učilišťami, spodnikatelskými subjektami, so spoločenskými záujmovými inštitúciami, s predstaviteľmi mestského úradu a regionálnymi inštitúciami.

Spolupráca školy a rodičovského združenia Vedenie školy a pedagogický pracovníci školy sústavne spolupracujú s rodičmi žiakov v rámci rodičovského združenia. Prostredníctvom rodičovského združenia rodičia pravidelne poskytujú každý školský rok finančné prostriedky na nákup modernej výpočtovej techniky. Už štvrtý rok od školského roku 1997/1998 postupne rodičia z finančných prostriedkov rodičovského združenia zakupujú každoročne kompletnú počítačovú zostavu za 30 000 Sk. V súčasnosti je to už 5 počítačm PC PENTIUM 300 a rodičia z nového rozpočtu rodičovského združenia vyčlenili finančné prostriedky na vytvorenie počítačovej siete. V budúcnosti budú rodičia prispievať i na prevádzku Internetu.

Popri finančnej   pomoci   odborne vzdelaní rodičia pomáhajú žiakom   a   učiteľom školy   i   odbornými radami

a v prípade potreby i servisnými opravami. Význanmou mierou rodičia pomáhajú i vo Využívaní výpočtovej techniky a pri získavaní potrebných programov.

Z   prostriedkov    rodičovského    združenia    a   sponzorsky   zabezpečujeme   nákup   výpočtovej   techniky

a programov. Rodičovské združenie podstatnou mierou prispelo k získavaniu a vyžívaniu výpočtovej techniky na našej škole.

Spolupráca   školy   so  vzdelávacími inštitúciami Základná   škola spolupracuje so všetkými strednými školami

a strednývmi učilišťami na území okresu Nové Mesto nad Váhom. Predovšetkým je to Združená stredná škola obchodu a služieb, ktorá umožnila žiakom našej školy pracovať na Internete. Po vzájomnej dohode  žiaci  našej  školy  navštevujú odbornú učebňu výpočtovej   techniky   a   zoznamujú sa   so   spôsobom pripojenia

na Internet a s prácou na Internete. Odborní učitelia tejto školy učia našich žiakov s produktívnymi spôsobmi využitia Internetu a s jeho významom pri vzdelávaní a komunikácii.

Gymnázium,   Stredné   odborné   učilište   potravinársko  -  poľnohospodárske,   ako aj ZSPS pomáhajú škole

s usporiadaním odborných exkurzií do odborných učební a prevádzok, ktoré sú (často zamerané na \yužitie výpočtovej techniky v praxi.

SOU potravinársko-poľnohospodárske pravidelne poriada každoročne pre žiakov našej školy odborné prednášky  s  elnvironmentálnou tématikou, ktoré sú spojené s ukážkami  filmov   a   výukovývch   programov

na počítačoch.

I táto spolupráca základnej školy so vzdelávacími inštitúciami významnou mierou prispieva k využívanu výpočtovej techniky v živote človeka.

Spolupráca