Po kliknutí na obrázok sa spustí prezentácia.

Zubná hliadka v akcii

Dňa 4. februára prepadli našu školu zlé bacily Cecil a Milka. Chceli sa usadiť v ústach a vŕtať zúbky našich detí, ale deti 1. stupňa sa dali do boja, vytiahli proti nim zubné kefky a čistili zúbky, čistili, kým zlé bacily nevyhnali. Takto naše deti budú mať stále pekný biely úsmev.
Predstavenie o zákerných baciloch a odvážnych agentoch, ktorí prídu nastoliť poriadok v ústnej dutine,
sa uskutočnilo v rámci osvetovej kampane za peknýa zdravý úsmev. Vystúpili v ňom herci novomestského Divadielka Galéria a okrem zábavy a pesničiek odzneli aj informácie, ako sa správne starať o ústnu hygienu. Po vystúpení uskutočnili študenti zubného lekárstva s deťmi nácvik správneho čistenia zúbkov. Za odmenu dostalo každé novú zubnú kefku.