Stanovisko riaditeľky školy k relácii v TV Markíza

TV Markíza uverejnila dňa 4.5.2010 v Tv novinách informáciu pod názvom Učiteľka prichytila žiačky na toalete s vibrátorom. Napriek tomu, že táto udalosť nebola pri rozhovore s riaditeľkou a žiačkami  školy  redaktorovi potvrdená, v relácii odznelo, že k nej došlo minulý týždeň a aktérkami boli žiačky ôsmeho ročníka našej školy. Keďže ani po odvysielaní relácie sa nepreukázalo, že k udalosti skutočne došlo a vyučujúce i žiačky ôsmeho ročníka sa cítia touto správou dotknuté, sú v komentároch na webe aj v okolí školy znevažované a my naďalej považujeme zmienenú vetu za nepravdivú a účelovú,  žiadame redaktora TV Markíza p. Ruttkaya  o potvrdenie jej pravdivosti alebo o ospravedlnenie. V opačnom prípade budeme zvažovať právne kroky.
Naša škola sa snaží viesť svojich žiakov k pravdovravnosti i zodpovednosti za svoje konanie. Aj s problematikou vývinových období ich v rámci vyučovacích predmetov a besied s lekárom oboznamovať citlivo a primerane veku a dobe, v ktorej žijú. Takáto informácia sa však do vysielania v súvislosti s našou školou už nedostala.
Aj keď nezatvárame oči pred súčasnou dobou a pripúšťame, že vplyvom ponuky a prístupnosti informácií
sa záujem dnešných detí o predčasnú skúsenosť prebúdza skôr, nepovažujeme za korektné vydávať domnienku
za pravdu a uvedením konkrétneho ročníka a konkrétnej školy sa necitlivo dotknúť dievčat, ktoré s uvedenými praktikami nemajú nič spoločné.
Hlavne nie v tom prípade, keď zábery na miestnosť, kde sa mala inkriminovaná udalosť odohrať, boli z úplne inej školy, ako je naša.
Takže v ktorej škole sa táto udalosť vlastne odohrala? A odohrala sa vôbec? Alebo správa a bombastické upútavky poslúžili len na zvýšenie sledovanosti televízie?

V súvislosti s týmto nie príliš žiadaným zviditeľnením si neodpustím otázku: Dokáže TV Markíza tak promptne zareagovať aj pri udalostiach, ktoré sa skutočne odohrajú? Verím, že podobný záujem ako o nepravdivé WC story  prejavia redaktori TV Markíza aj o zviditeľnenie skutočných aktivít, ktoré sa žiakov konkrétnej školy týkajú. Napríklad o školský muzikál, ktorý odráža oveľa závažnejšie témy, situácie a skutočný život školy.
Predstavenie sa uskutoční 25. mája 2010 o 18:00 hod. v Mestskom kultúrnom stredisku.

S pozdravom                                                                         Dr. Marta Viteková
riaditeľka ZŠ, Ul. kpt. Nálepku
Nové Mesto nad Váhom