Návšteva Národnej rady Slovenskej republiky

Dňa 28.októbra 2010 žiaci ôsmych ročníkov /ako každoročne/ navštívili Národnú radu SR v Bratislave.
Národná rada, ako zákonodarný orgán, je témou občianskej výchovy v ôsmom ročníku.
Preto súčasťou obsahu učiva je nielen získavanie teoretických vedomostí, ale i exkurzie
– čiže praktické oboznámenie sa s danou problematikou.
V priestoroch NR SR žiakov sprevádzal p. Mgr. Adamišin.
Vo vstupných priestoroch žiakom pripomenul historické udalosti vzniku SNR a následne si v kinosále pozreli film o vzniku SNR.
V priestoroch pred rokovacou miestnosťou žiakov zaujal súbor olejomalieb na dreve s motívom Slovenska, ktorú daroval Albín Brunovský.
Najväčší záujem bol o rokovaciu miestnosť, kde si žiaci prezreli miesta, kde sedia/ počas rokovania NR SR/,
pán prezident, predseda vlády, ministri a všetci ostatní poslanci NR SR a odfotografovali sa.
Ďalšie exkurzie , ktoré nás v tomto školskom roku čakajú sú: Matica Slovenská- Martin,
Deň otvorených dverí v prezidentskom paláci v Bratislave.

Po kliknutí na obrázok sa spustí prezentácia.