Školské kolo Pytagoriády

Pytagoriáda  je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas
za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa teda skladá z dvoch položiek, z bodov za správnosť a z bodov za čas. Účastníkmi vyššieho kola súťaže môžu byť len žiaci, ktorý úspešne absolvovali nižšie kolo súťaže.

Školské kolo Pytagoriády sa uskutočnilo 15.decembra pre 3.,4.,5.ročník a 16.decembra pre 6.,7. a 8.ročník. Zúčastnilo sa ho 108 žiakov. Úspešní riešitelia postupujú do okresného kola, ktoré bude v apríli 2011.

Úspešní riešitelia školského kola Pytagoriády 2010 TU

Viac o Pytagoriáde na:  www.iuventa.sk