V II.B triede prebiehalo projektové integrované vyučovanie

Vyučujúca: Anna Sokolová

Téma: Kalendár

Cieľ: Pomocou  metódy projektového vyučovania zopakovať učivo prírodovedy: kalendár, mesiace v roku a ročné obdobia, spojiť tému do viacerých vyučovacích predmetov: slovenský jazyk a literatúra, informatická výchova, výtvarná výchova. Vyučovanie spestriť modernými metódami, viesť žiakov k spolupráci v skupinách, samostatnosti a tvorivosti.

Postup:
Žiaci pracovali počas  5  vyučovacích hodín v štyroch skupináh: Jar, Leto, Jeseň, Zima. Vyučovanie bolo otvorené vedeniu školy, pedagógom, aj rodičom a starým rodičom.

1. Zopakovanie učiva pomocou prezentácie, samostatná práca
  2. Maľované čítanie na dané ročné obdobie na počítačoch v programe Drawing for children s využitím znakov ročných období.
  3. Tvorba projektu: JAR- divadelné predstavenie Na lúke,   LETO a JESEŇ- kresba, maľba, koláž, ZIMA- priestorový projekt
  4. Prezentácia projektov

Začíname projekt Maľované čítanie