DejepisnÁ olympiÁda

Dňa 9.12. 2010 sa uskutočnilo školské kolo dejepisnej olympiády.
Žiaci súťažili v kategóriách  C- 9. Ročník, D- 8. Ročník, E- 7 .ročník, F- 6. ročník.
Otázky boli rozdelené na tri časti – teoretická , monotematická a regionálna. V teste sa dalo získať  100 bodov a žiaci, ktorí dosiahli 60 bodov  sa stali  úspešnými riešiteľmi olympiády.
Z každej kategórie postupujú dvaja najlepší riešitelia na okresné kolo DO , ktoré sa uskutoční dňa 2.2.2011 v Centre voľného času v Novom meste nad Váhom .
Teoretická časť pozostávala z učiva v jednotlivých ročníkov. Monotematická bola zameraná na dejiny Slovenska v Uhorsku od roku 1526 – 1790. Otázky v regionálnej časti boli zamerané na poznanie osobností, udalostí a historických osobitostí, spájajúcich sa s našim regiónom.
V tomto školskom roku to bol už  3. ročník dejepisnej olympiády, ktorý sa stále teší veľkému záujmu žiakov. Verím, že riešenie dejepisnej olympiády sa stane v našej škole tradíciou.
Mgr.Zuzana Skrúcaná

Vyhodnotenie škol. kola dejepisnej olympiády tu