V máji sme sa zúčastnili dvoch zaujímavých dejepisných exkurzií.

Naši deviataci dňa 18.5.2011 navštívili neslávne známe miesto európskej histórie, ktorým je koncentračný tábor Osvienčim, teda Auschwitz. V rámci dejepisnej exkurzie, ktorá bola vyvrcholením učiva 9. Ročníka, sme absolvovali 5 hodinový výklad. Priniesli sme si so sebou nezabudnuteľné zážitky a tým, ktorí sa rozhodujú toto miesto navštíviť, to odporúčame.

Vo štvrtok 26.5.2011 sme sa vybrali po stopách Rimanov so žiakmi 6. ročníka. Navštívili sme rímske mestečko v rakúskej obci Petronell, tzv. prírodné múzeum Carnuntum, ktoré je pomenované podľa názvu jedného mestečka na rímskej hranici Limes Romanus.

ex ex

Mgr.Zuzna Skrúcaná