Po kliknutí na obrázok sa spustí prezentácia.

Daj si vodu z vodovodu

„Daj si vodu z vodovodu“

je názov projektu venovaného predovšetkým žiakom  1.stupňa základných škôl. Jeho III. ročník absolvovali dňa 2.júna 2010 aj druháci a tretiaci našej školy.

Tentokrát sa jeho hlavnou organizátorkou v našej škole stala Mgr.Gabriela Písečná, ktorá v spolupráci s Mgr.Evou Čámerovou oboznámila deti s hlavnou myšlienkou projektu cez zážitkové učenie a rôzne zaujímavé aktivity.

Tak sa naši žiaci napríklad prostredníctvom filmu zoznámili s problematikou kolobehu vody v prírode,  utvrdili si vedomosti o potrebe pitného režimu ako o podstate zdravého života každého z nás, spoznali nevyčísliteľnú hodnotu pitnej vodyspôsoby šetrenia, napríklad i pri dennom čistení zúbkov.

Najpútavejšou sa však stala  praktická skúsenosť detí , vďaka ktorej si vyskúšali čistenie vody tzv. chlorácia .

Hravo zvládli i ďalšie úlohy  s cieľom poskladať  obrázok z premietnutého filmu,  vypočítať množstvo „kvapáčkových príkladov“, či namaľovať maskotov projektu – Kvapku a Kvapka.

Odmenou pre všetkých zúčastnených bola nie len vynikajúca pracovná atmosféra, ale i množstvo získaných poznatkov a zaujímavých cien, ktoré deťom venovala Nadácia TVS,a.s., vytvorená Trenčianskou vodohospodárskou spoločnosťou, o.s., hlavným sponzorom a vyhlasovateľom súťaže.